Zakopane zima. Apartamenty w Zakopanem

Informacje kontaktowe

Willa Jarosta
ul. Nowotarska 12D, 34-500 Zakopane
Dojazd od parkingu przy ulicy Łukaszówki 4-5
+48 782 555 900

Opinie o naszym obiekcie

Zobacz opinie

Chcesz wybrać się w Tatry całą rodziną?

Kilka podstawowych zasad, które musicie znać 

Wybierając się w Tatry konieczne jest realne myślenie o zagrożeniach. Musicie pamiętać, że są to niebezpieczne góry, dlatego nie przeceniajcie swoich możliwości. Na samym początku zastanówcie się, na ile Was stać i dostosujcie swoją trasę i tempo marszu do najsłabszego członka wycieczki.

Pamiętajcie o tym, aby wziąć pod uwagę stan swojej kondycji fizycznej, jak również stan zdrowotny każdego uczestnika wyprawy. Jeśli planujecie spędzić w górach kilka dni, koniecznie zadbajcie o komfortowy nocleg w Zakopanem lub w innych pobliskich miejscowościach.

Co trzeba wiedzieć, jeśli chcecie wybrać się z góry z małym dzieckiem?

Jako rodzice, musicie być przygotowani na każdą niespodziankę, jaką może mieć dla Was Wasz maluch. Dlatego pierwszym krokiem, jaki musicie zrobić, to zaplanować trasę w taki sposób, aby nie była ani za bardzo wymagająca dla dziecka, ani za nudna. Często zdarza się tak, że nie zadowolne lub zmęczone dziecko powoduje niepotrzebny stres rodziców, co może doprowadzić do nieumyślnych wypadków na szlaku.

 

Musicie zabrać nosidełko lub wózek?

1. Morskie Oko - jest to jedna z głównych atrakcji Zakopanego. Na wycieczkę dobrze zarezerwować sobie cały dzień, ponieważ trasa to około 8 km drogi. Dużym udogodnieniem jest to, że jest wylana asfaltem. Tutaj w razie kłopotów można załadować się na dorożkę, która zawiezie Was do celu. Polecamy jednak zdobyć cudowny punkt wycieczkowy o własnych siłach. 

2. Dolina Kościeliska - trasa o długości ok. 9 km, na której przyda się nosidełko, gdyż na trasie pojawia się Wąwóz Kraków, gdzie jazda wózkiem nie będzie możliwa. Przy drodze będziecie mogli zobaczyć także kilka ciekawych jaskiń, które z pewnością zaciekawią każdego malucha.

3. Dolina Chochołowska - piękne miejsce Tatrzańskiego Parku Narodowego, które możecie bez problemu pokonać z maluchem w wózku o większych kołach. Początkowa droga jest asfaltowa, potem już pojawiają się kamyki. Ma około 10 km, lecz gdy przejdziecie całą trasę, czeka Was niesamowita niespodzianka - największe schronisko, któe mieści się w Tatrach.   

4. Dolina Olczyska – jeśli posiadacie wózek bardziej terenowy lub nosidełko, ta trasa jest dla Was. Jest bardzo malownicza, a na jej końcu znajduje się urokliwa polana. Będzie to dobry pomysł na całodzienną wyprawę zakończoną przyjemnym noclegiem w Zakopanem.

5. Rusinowa Polana - jeśli macie lepszą kondycję, proponujemy wycieczkę w to malownicze miejsce. Tutaj będziecie potrzebować nosidełka, ponieważ droga nie jest przyjazna dla wózków. W nagrodę czekają na Was prawdziwe świeże oscypki oraz zabytkowy kościółek na Wiktorówkach, w którym odbywają się msze.

6. Gubałówka - tutaj można wybrać się z wózkiem pieszo lub wyjechać koleją linową na szczyt. Należy jednak być przygotowanym na tłumy turystów oraz kolejki.

7. Kasprowy Wierch - na tej piękny szczyt najlepiej wyjechać kolejką. Pamiętajcie jednak, że musicie zabrać ze sobą nosidełko. 

 

Wasze dziecko nie potrzebuje wózka?

Jeśli Wasza pociecha jest w stanie dobrze poruszać się na własnych nogach, macie do wyboru więcej alternatyw np. Dolina Białego, Dolina Strążyska, Drogę pod Reglami lub Dolina Ku Dziurze.

 

Po pełnych wrażeń wycieczkach komfortowy nocleg w Zakopanem okaże się jedną z lepszych atrakcji. Zapraszamy do naszych apartamentów w Willi Jarosta.

Pozostań z nami w kontakcie